۲۹ تیر

معرفی آسانسور

معرفی آسانسور ؛ در این مقاله قصد داریم به طور کلی برای شما آسانسور را معرفی کنیم

تعریف آسانسور

آسانسور وسیله حمل و نقل به طور قائم است که با آن میتوان به جابجایی اشخاص و اشیاء پرداخت.

طرز کار آسانسور(بطور کلی)

آسانسورها عموماً به کمک موتورهای الکتریکی باعث حرکت قائم کابین می‌شوند.این موتورها با کمک کابل‌های کشش و سیستم متقابل وزن؛ مانند یک بالابر معمولی  جابجایی را انجام ، یا با پمپ هیدرولیک میزان مایعات را برای بالا بردن در یک پیستون استوانه‌ایِ جک مانند تزریق و کنترل می‌کنند.
در طراحی آسانسور از علوم مکانیک، برق و الکترونیک، معماری و صنایع استفاده شده‌است. به همین  خاطر یک متخصص به تنهایی نمیتواند  یک آسانسور را با تکیه بر یکی از شاخه‌های علوم طراحی کند!

پیشینه آسانسور

آسانسور یکی از ابتدائی‌ترین ماشین‌های ساده ساخت دست بشر است که همواره به کمک او آمده‌است. در دانشنامه بریتانیکا نقل شده که ویتروس، معمار رومی، ۲۶ سال قبل از میلاد در نوشته‌هایش وسایلی  را ذکر کرده است که ۲۳۶ سال قبل از میلاد در جا به جایی وسایل در بناها  و ساختمانها استفاده می‌شده‌است.

اولین آسانسورهای باری قرقره‌ای در آن دوران اختراع گردیده  است. آسانسورهای مسافربری و باری  در قرون وسطی در استحکامات نظامی استفاده میشده است که جهت جا به جایی نیروی انسان یا حیوانات اهلی بود.

هم‌زمان با توسعه تمدن و با رشد اقتصادی و توسعه فنی و علمی کشورها و با همکاری آنها با هم، دانش مربوط به آسانسور نیز توسعه پیدا کرد. پایه‌گذار و طراح آسانسورهای امروزی، دانشمند و ریاضی‌دان ، آتوود است. ماشین آتوود تشکیل شده است از دو وزنه‌ای که با یک نخ به هم مربوط و روی فلکه ای، وزنه‌ها  به بالا و پایین حرکت می‌کنند.

از بررسی معماری ساختمان‌ها در گذشته می‌شود فهمید که در  زمان قدیم   ;توان ساخت ساختمان‌های بلند بوده است ولی شاید دلیل متداول نبودن ساخت این نوع ساختمانها در ان زمان پله‌های بسیار بوده‌ است .این مشکل همچنان ادامه داشت تا اینکه یک مکانیک آمریکایی به نام الیشا اوتیس(سازنده اولین اسانسور امروزی [که دارای ترمز ایمنی بود] در آمریکا که بعد از آن بقیه نیز به ساخت انواع  آسانسور پرداختند)ایمنی را در بالابر با به‌کارگیری چرخی ضامن‌دار که در صورت پاره‌شدن طناب، اندکی پس از سقوط; بالابر را متوقف می‌کرد، تامین کرد. این اختراع که در سال ۱۸۵۴ در نمایشگاهی در نیویورک پرده‌برداری شد، مقدمه‌ای برای کاربرد گستردهٔ اسانسور بود.

این روزها یکی از مشکلات ساختمان‌های بزرگ نداشتن فضای کافی  برای آسانسور است. این عمل  یعنی در نظرگرفتن فضای کافی  برای اسانسور ;باتوجه ب عواملی همچون جمعیت ساختمان ;باید در ابتدای کار یعنی در زمان طراحی ساختمان‌ها مد نظر قرار گیرد؛ در غیر اینصورت پس ازتکمیل ساختمان معمولاً افزایش فضای چاه آسانسور مشکل و اکثرا غیرممکن است.

تاریخچه آسانسوردرایران

آسانسور به شکل امروزی تقریبا ۵۰ سال پیش وارد کشور شده است و اولین نمایندگی فروش آسانسور درایران مربوط به یک شرکت سوئیسی است. ولی بعدها با توجه به تحریم وسایل بعد از انقلاب شروع به فعالیتهای تولیدی در زمینه ساخت قطعات یدکی آسانسور کردندو در نتیجه آسانسور به صورت تلفیقی در کشور تولید و نصب شد تا اینکه در دهه  ۷۰مجوز واردات آان داده شد وبه تبع آن واحدهایی برای فروش آسانسور به طور رسمی و غیر رسمی شکل گرفت.

معرفی آسانسور

تاریخچه و معرفی آسانسور در کرمان

آسانسور در کرمان نیز چندین سال است که وارد شده که خوشحالیم این خبر را به شما بدهیم یکی از شرکت های پر افتخار در زمینه اسانسور که دفتر مرکزی آن در کرمان بوده و با انجام ۲۱۵ پروژه موفق همچنین دریافت گواهی نامه های استاندارد متفاوت توانسته نسبت به سایر رقبای خود در بحث اسانسور در استان کرمان پیشی بگیرد شرکت آپادانا بالابر کریمان بوده که با آدرس اینترنتی کرمان آسانسور فعالیت میکند

 

برای سفارش ، کسب اطلاع از قیمت اسانسور در کرمان و…. میتوانید با متخصصان ما تماس حاصل نمایید

اشتراك گذاري

پاسخ خود را ثبت کنید